Szkolenie w zakresie budowy, montażu oraz eksploatacji małych central klimatyzacyjnych

13.05 na Wydziale Techniki Morskiej i Transportu odbyło się szkolnie w zakresie budowy, montażu oraz eksploatacji małych central klimatyzacyjnych firmy Komfovent rekuperatory – Ventia generalny dystrybutor.

Szkolenie prowadzone było na bardzo wysokim poziomie merytorycznym w oparciu o dobrze przygotowane materiały.

W szkoleniu udział brali studenci kierunku Chłodnictwa i klimatyzacji na Wydział Techniki Morskiej i Transportu ZUT w Szczecinie oraz uczniowie Zespół Szkół Nr 2 im Władysława Orkana w Szczecinie, którzy szkolą się na specjalności Technik chłodnictwa i klimatyzacji.

Szkolenie przeprowadzili pracownicy firmy, Adrian Zagulski oraz nasz absolwent Mateusz Besztak.

Bardzo dziękujemy za szkolenie oraz przekazane materiały, mamy nadzieje na owocną współprace 😊.

W ramach współpracy Wydział otrzymał centralę klimatyzacyjną z serii Domekt 400 V, zaopatrzoną m.in.
w obrotowy wymiennik ciepła oraz rozbudowany system umożliwiający podgląd i kontrolę wszystkich parametrów pracy wraz z temperaturami powietrza.

Centrala zostanie wykorzystana do budowy samodzielnego stanowiska dydaktycznego służącego do wizualizacji procesów zachodzących w klimatyzacji.